Dél-Korea áram nélkül maradt a Hinnamor tájfun után
Szeptember 6-án Dél-Korea katasztrófára ébredt. Az elszabadult heves esÅ‘zések és szél fákat, utakat és otthonokat pusztÃtott el, és több mint 20 000 otthon maradt áram nélkül. Az ország déli kerületében a szél elektromos kábeleket húzott le. A tájfun földcsuszamlásokat, házakban és közintézményekben okozott károkat, áramszüneteket az otthonokban és elárasztotta a mezÅ‘gazdasági területeket Dél-Koreában.

A tájfun egy érett trópusi ciklon, amely a keleti szélesség 180° és 100° között fejlődik ki az északi féltekén. Hat kategóriája van a trópusi ciklon intenzitási skála.
A Hinnamnor tájfun egy 2-es kategóriájú hurrikán, amely rendkÃvül veszélyes és jelentÅ‘s károkat okoz. A jól megépÃtett vázas házakon olyan anyagi károk keletkeznek, mint a jelentÅ‘s tetÅ‘- és burkolati károk. A sekélyen gyökerezÅ‘ fák felpattannak vagy kitépnek, és elzárják az utakat. Napokig, hetekig tartó áramkimaradások várhatók.
Az év legerősebb vihara
Han Duk-soo dél-koreai miniszterelnök felszólÃtotta az embereket a veszélyeztetett területekrÅ‘l. A Japán Meteorológiai Ügynökség szerint ez az év legerÅ‘sebb vihara. https://www.data.jma.go.jp/multi/cyclone/cyclone_detail.html?id=60&lang=en
Vasárnap óta több mint 94 centiméternyi esÅ‘ esett, a szél pedig 155 kilométer/órás sebességgel tetÅ‘zött az ország Jeju szigetén. HétfÅ‘n a Koreai Meteorológiai Hatóság figyelmeztetett a közelgÅ‘ tájfunra, amely járattörlésre, üzleti tevékenység felfüggesztésére és iskolák bezárására kényszerÃtette.
Nincs áldozat
Az evakuálási számok ellenére nem érkezett jelentés, de csak egy 25 éves férfiról számoltak be, aki beleesett az esőbe.
Nem Dél-Korea az egyetlen ország, ahol tájfunok fenyegetnek. Hasonlóan tájfunok jelentek meg a Fülöp-szigeteken, más csendes-óceáni országokban és Új-Zélandon.
Az elektromos energia felhasználása szinte minden ágazatban elterjedt, és az energiaigény napról napra növekszik. Emiatt a meglévÅ‘ villamosenergia-rendszerek nem felelnek meg a követelményeknek. Ennek leküzdése érdekében új termelési és technológiai egységekkel egészÃtik ki az áramellátó rendszereket. Mivel a városi vezetékekre vizet szivattyúzó létesÃtményekben nincs áram, az áramhiány vÃzhiány-problémákat is jelent.

Az áramkimaradások oka
Kiemelten fontos az emberi életet társadalmilag és gazdaságilag egyaránt súlyosan érintÅ‘ megszakÃtások okainak és hatásainak elemzése, hogy a szükséges intézkedésekkel minimalizáljuk az esetleges fennakadásokat és azok hatásait.
Az áramkimaradások 31,4 százalékát eső és szél, 11,1 százalékát jégvihar, 10,1 ciklon és trópusi vihar, 8,8 zivatar, 5,6 tűzvész és 1,6 földrengés okozza.
Ez a természeti katasztrófa, amellyel a Föld napról napra gyakrabban néz szembe, azt mutatja, hogy mindenkinek képesnek kell lennie arra, hogy saját energiáját termelje meg. Mivel ezek az események főként az elektromosságot érintik, és ebben a században az elektromosság létfontosságú.
Készüljön fel egy ilyen katasztrófára, kezdje el tervezni B-tervét, és vásároljon szélturbinánkat. SegÃtsen megelÅ‘zni a klÃmaváltozást Ã